Arduino ESP32CAM

راه اندازی ویدئو سرور توسط ESP32CAM

در این آموزش یاد گرفتیم چطور افزونه مربوط به برد ESP32 رو بر روی Arduino IDE نصب کنیم و در این آموزش یاد گرفتیم که مثال ویدئو سرور رو بر روی برد آپلود و راه اندازی کنیم. اما مثالی ما تو این آموزش ازش استفاده کردیم یک ویدئو استریمر با امکانات بسیار زیاد هست که شاید ما به تمام اون امکانات نیاز نداشته باشیم. شاید ما فقط بخواهیم تصویر دریافتی توسط ESP32CAM رو تسخیر کنیم و بر روی یک آدرس آی پی منتشر کنیم و در جایی که نیاز داشتیم ازش استقاده کنیم.

تو این آموزش یاد میگیگیریم (خخخ) چه چطور یک ویدئو سرور ساده رو راه اندازی کنیم. از اونجائیکه در دو آموزش اشاره شده در بالا ایجاد یک پروژه و آپلود کد رو برای ESP32CAM رو یاد گرفتیم در این آموزش به این جزئیات اشاره نمی کنم.

ابتدا یک پروژه جدید برای برد ESP32CAM در محیط Arduino IDE ایجاد کنید و کد زیر رو در اون کپی و پیست کنید (دوست داشتید هم تایپ کنید که بعید می دونم)

در کد بالا در بخش تنظیمات مربوط به مودم وای فای تون رو وارد کنید:

حالا برنامه رو آپلود کنید و بعد از اون Serial Monitor رو باز کنید و باود ریت رو روی ۱۱۵۲۰۰ قرار بدید و دکمه ریست بر روی برد رو فشار بدید. متنی مشابه تصویر زیر رو باید مشاهده کنید:

همونطور که در تصویر می بینید برد من بعد از اتصال به مودم وافای یک آی پی بهش اختصاص داده شده. حالا مرورگر رو باز میکنم و اون آدرس IP رو در آدرس بار وارد میکنم. تصویر ارسالی از برد ESP32CAM باید در یک صفحه وب ساده قابل مشاهده باشه

درباره نویسنده

ساعد

دیدگاهتان را بنویسید


7 × سه =